Z jakich powodów nie masz ochoty na seks?

indeks1

Co niszczy chęci do uprawiania seksu?

Choroba

Poważna choroba, taka jak np. cukrzyca typu II, może między innymi obniżać poziom testosteronu u mężczyzn, co skutkuje obniżonym zainteresowaniem seksem. Niski poziom testosteronu może też objawiać się osłabieniem mięśni, obniżeniem masy kostnej oraz zaburzeniami erekcji. Inne schorzenia, które erekcja mogą powodować niskie libido u mężczyzn, to choroba Parkinsona, niedokrwistość, zaburzenia neurologiczne, przewlekły ból i problemy z sercem. Jeśli cierpisz na któreś z tych schorzeń, zapytaj swojego lekarza, jak możesz przeciwdziałać obniżeniu popędu płciowego.

Leki

Niektóre leki na receptę, takie jak Proscar zalecany w terapii gruczołu krokowego, mogą także wywoływać obniżenie poziomu libido, co jest jednym ze efektów ubocznych ich stosowania. Przed rozpoczęciem zażywania jakichkolwiek leków na receptę, precyzyjnie dowiedz się od lekarza wszystkiego, co wypadałoby wiedzieć o ich korzyściach erekcja
jak również o ich efektach ubocznych.

Tryb życia

Spora część ludzi myśli, iż niski poziom zainteresowania seksem to problem, który dotyczy starszych mężczyzn. Jednak to kłamstwo. Obecnie mnóstwo młodych mężczyzn w późnych latach 30. i wczesnych 40. zgłasza kłopoty z niskim libido. Jedną z przyczyn tego stanu rzeczy może być niewłaściwy styl życia albo niezdrowe nawyki, takie jak palenie papierosów, niezdrowa dieta, mało snu oraz inne podobne okoliczności. Zastanów się nad przemianą stylu życia, rzuć papierosy, zacznij uprawiać sport i zmień żywność na lżejszą, a ochota na seks nie powinna stanowić już problemu.